Przedłużacze zewnętrzne

lis20

Wiele urządzeń, których używamy podczas letnich dni, jest zasilanych energią elektryczną. Najczęściej nie posiadają one tak długich przewodów, które sięgałyby do gniazdek stacjonarnych, dlatego powinniśmy kupić odpowiedni przedłużacz. Będziemy mogli używać go na zewnątrz nie stwarzając zagrożenia dla zdrowia swojego lub innych domowników.

Dlaczego w ogrodzie nie stosujemy listew przepięciowych?
Nawet, jeżeli przez dłuższy czas nie ma opadów deszczu, to bardzo ryzykowne jest używanie w ogrodzie zwykłych domowych listew. Taki kabel w ogóle nie jest on odporny na wodę, więc w razie ewentualnej, nagłej zmiany pogody mogłoby dojść do spięć, które mogą być bardzo niebezpieczne dla domowej instalacji oraz całego obiektu. Przedłużacz do ogrodu jest znacznie bardziej odporny na różne czynniki zewnętrzne. Dodatkowo producenci przewodów zewnętrznych zadbali o to, aby nie dało się ich łatwo uszkodzić w sposób mechaniczny. Dzięki temu nie zostaną zniszczone w momencie, kiedy przejedzie po nich pojazd lub gdy będą przeciągane z miejsca na miejsce.

Zalety przedłużacza do ogrodu
Odporność na wilgoć nie jest jedyną zaletą, jaką posiadają przedłużacze ogrodowe. Producenci dbają o to, aby były one wykonywane z wysokiej jakości materiałów. Tworzywa, których użyto do produkcji, są znacznie bardziej odporne na mróz oraz słońce. Jest to bardzo duży atut, ponieważ możemy w bezpieczny sposób ich używać zarówno podczas upalnego lata, jak i siarczystej zimy. Przewody są również bardzo trwałe i wytrzymałe, czego gwarancję daje kontrola jakości towarzysząca każdemu etapowi produkcji. Doskonale sprawdzą się więc do zasilania kosiarki do trawy i innych urządzeń, które będą stosowane w znacznej odległości od budynku.

Jakiej długości przedłużacz wybrać?
To pytanie nie sprawia żadnego problemu w przypadku niewielkich ogrodów. Wtedy po prostu kupujemy taki przewód, jaki sprawdzi się w naszym przypadku. Problem pojawia się wtedy, gdy mamy bardzo dużą działkę. W standardowej ofercie producentów można znaleźć ogrodowy przedłużacz, którego maksymalna długość wynosi około 40 metrów. Nie bez powodu wytwórcy ograniczają się do takich rozmiarów. Z każdym metrem przewodu spada wysokość napięcia w kablu. Oznacza to, że jeżeli będzie on zbyt długi, może nie uruchomić naszego urządzenia. W przypadku większych odległości od źródła energii zaleca się więc zastosowanie narzędzi spalinowych.

Wybierając odpowiednie przewody zasilające urządzenia, które będą używane na zewnątrz, nie powinniśmy więc zwracać uwagi tylko na cenę produktu. Nie zawsze ona idzie w parze z jakością wyrobu. Warto więc zwracać uwagę na to, jakie parametry techniczne posiada konkretny model. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie wybrać, warto poprosić o pomoc pracownika sklepu, który z pewnością udzieli nam konkretnych informacji.

lis  20